СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Curaprox Kids паста +2 години (60ml) + Четка за заби CS Kids 4-12 целофан

brands

SKU: CRPX-113

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: CRPX-113 Категорија:

Опис

Сетот содржи детска паста за заби Curaprox Kids +6 (60ml) + Четка за заби CS Kids 4-12 целофан

Со вкус на ментол – за забавно и неодоливо чувство при четкањето. Содржи 1450 p.p.m. натриум

флуорид кој на млечните заби им овозможува ефикасна заштита од кариес, соодветна е за деца од

6 годишна возраст. Што содржи? Само добри состојки.

• натриум флуорид кој го зајакнува емајлот на забот

• ензими кои ја поттикнуваат  природната заштитна улога на плунката, поттикнуваат

реминерализација и спречуваат појава на сува уста

• ксилитол (шеќер од бреза) кој штити од бактерии и ги зајакнува забите

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди