СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

DERMEDIC BABY кремаст гел за миење 500 ml

brands

SKU: DRMD-86

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DRMD-86 Категорија:

Опис

Dermedic Baby – кремаст гел за миење
Linum Emolient Baby кремастиот гел за перење на Dermedic е наменет за доенчиња од првиот ден од животот, кои имаат проблеми со многу сува кожа, атопичен дерматитис и симптоми на псоријаза. Идеален за секојдневна хигиена на телото и косата на детето.
Linum Emolient Baby кремастиот гел нежно чисти, не ги пече очите и обезбедува интензивна хидратација на кожата. Ја надополнува серијата за нега создадена за најмладите и единствени потреби на детската кожа од моментот на раѓање.
Формула богата со избрани активни состојки:
Лененото масло со есенцијални масни киселини Омега 3, Омега 6 и Омега 9 содржани во него го измазнува и омекнува епидермисот.
Поликватериум-7 активна состојка во шампони и регенератори за коса. Тоа носи олеснување во случај на постојано чешање на главата.
Термалната вода со благотворно дејство помага да се врати хомеостазата на клетките на епидермисот и да се обнови неговата оригинална биолошка структура.
Како да се користи?
Нанесете мала количина Dermedic кремаст гел за миење на вашите раце и нежно распоредете ја на влажна кожа и коса. Потоа темелно исплакнете го гелот со вода и исушете ја кожата на бебето со крпа, без триење.
За брендот:
Брендот Dermedic е експерт за специјализирана нега на чувствителна кожа. Рецептите се создадени од професионални дерматолози и научници кои користат глобални технологии и најнови трендови во областа на нега на кожата и поддршка за третман на кожата. Ефективноста и безбедноста на препаратите Dermedic се клинички докажани.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди