СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

DERMEDIC HYDRAIN micelarna voda DUO PACK 500ml

brands

SKU: DRMD-79

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DRMD-79 Категорија:

Опис

Ја чисти кожата од сите нечистотии и ја отстранува шминката, оставајќи ја кожата да се чувствува свежа и чиста – мицели од естри на масни киселини привлекуваат нечистотии без потреба од прекумерно триење на кожата со памучен бришач.

Не ги иритира очите – хипоалергено – чистотата дадена од термалната вода не предизвикува иритации дури и кај многу чувствителни типови на кожа.

Не ја исушува кожата – хијалуронска киселина и Hydroveg VVcomplex-от ја омекнуваат кожата и ја одржуваат соодветната хидратација како на рожницата на окото.

> Не ги затвара порите > Не остава филм на кожата > Тестиран од луѓе кои носат контактни леќи

Офталмолошки тестиран

Препорачано за: секојдневно чистење на чувствителните области околу очите и лицето; за сува, многу сува и дехидрирана кожа. Исто така и за оние чија кожа е нетолерантна кон традиционалните средства за отстранување на шминка.

Упатство за употреба: нанесете наутро и/или навечер. Натопете го памучниот бришач со мицеларна вода и, нежно и бавно, исчистете го лицето, вратот и деколтето. Држете го влажниот памучен бришач врз очните капаци неколку моменти и нежно отстранете ја шминката со вертикални движења надолу.

ХИПОАЛЕРГЕНО СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди