СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

DERMEDIC HYDRAIN3 HYALURO hidratanten krem SPF15 50 ml

brands

SKU: DRMD-80

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DRMD-80 Категорија:

Опис

Dermedic Hydrain3 Hialuro крем за длабока хидрација SPF 15 ја обновува природната хидрантна способност на кожата и ја врзува водата во епидермисот. Hydroveg VV комплексот ја одржува оптимална хидратацијата на најгорниот слој на кожата. Ја намалува транспидермална загуба на вода (TEWL) и обезбедува хидролипидна рамнотежа на епидермисот. Ги поддржува природните био-заштитни својства на кожата.

Главни карактеристики на Dermedic Hydrain3 Hialuro крем за длабока хидрација SPF 15: 

 • Не ги затвара порите
 • Не остава масен филм
 • Идеален како подлога за шминка
 • Со заштитен фактор од УВ зрачење
 • Ја хидрира кожата, за сува и дехидрирана кожа
 • Интензивен хидрирачки систем

Хијалуронската киселина и уреата се одговорни за исклучителните навлажнувачки својства на кремот и неговите долгорочни ефекти.  SPF 15 – ја штити кожата од негативните ефекти на UVA и UVB зрачењето. Се препорачува за: нега на сува, многу сува и дехидрирана кожа

Упатство за употреба: се нанесува рамномерно на исчистеното лице, вратот и деколте, и се остава да се апсорбира.

ХИПОАЛЕРГЕНО. СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди