СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

DERMEDIC NORMACNE Гел за лице 500ml

brands

SKU: DRMD-88

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DRMD-88 Категорија:

Опис

NORMACNE Гел за лице

Antibacterial cleansing gel

 • Ефикасно ги отстранува сите нечистотии без да предизвика иритација.
 • Благите сурфактанти ја чистат кожата од нечистотии и прекумерен себум, без да ја иритираат или да ја оштетат нејзината природна заштитна бариера.
 • Производот ја остава кожата свежа и чиста.
 • Ја регулира активноста на лојните жлезди со што се спречува формирање на нови акни.
 • Антибактериски екстракт од зелен чај, како и цинкот (Цинкдон), го поддржуваат третманот на акните со обезбедување заштита од размножување на бактерии (вклучувајќи ги и Propionibacterium acnes). Понатаму, тие ја намалуваат секрецијата на себум и ги смируваат иритациите предизвикани од акните.
 • Со редовна употреба, производот го обновува здравиот изглед на кожата.
 • Ефикасно ја чисти кожата од сите нечистотии
 • Без алкохол
 • Не остава чувство на затегнатост на кожата

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: секојдневно чистење на комбинирана и масна кожа склона кон акни. Исто така се препорачува и за чистење на грбот.

Упатство за употреба:

Користете наутро и навечер. Нанесете мала количина од гелот на влажна кожа на лицето. Нежно масирајте, а потоа исплакнете темелно со вода.

ХИПОАЛЕРГЕНО

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди