СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

DERMEDIC REDNESS CALM Дневен крем 40ml

brands

SKU: DRMD-90

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DRMD-90 Категорија:

Опис

REDNESS CALM Дневен крем

UV+IR SPF20, 40ml

Ја потхранува, зајакнува и штити куперозната кожа. Формулата базирана на системот „оптичка корекција на црвенилото“ (optic redness correct-ORC) инстантно го намалува црвенилото и го изедначува тенот.

Препаратот содржи Neutrazen и Physavie кои:

 • го намалуваат отокот,
 • ја смируваат иритацијатата
 • ефикасно го превенираат повторното појавување на црвенило
 • Ја штити кожата од прегревање
 • го намалува воспалението
 • забавува термалното стареење.

Патентираниот ROSASHIELD комплекс помага во обновување на заштитните функции на кожата и го регулира одговорот кон надворешните иританти. Содржи комплекс UV + IR (SPF 20) заштита. Не е комедогено.

Дневен крем за корекција на црвенило

UV+IR SPF20, 40ml

Упатство за употреба:

Нанесете рамномерен слој од производот на исчистената кожа на лицето, вратот и деколтето и оставете додека не се апсорбира.

ХИПОАЛЕРГЕНО, КЛИНИЧКИ ТЕСТИРАНО

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди