СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

DERMEDIC REGENIST корективен дневен крем 50ml

brands

SKU: DRMD-98

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DRMD-98 Категорија:

Опис

Dermedic Regenist дневен крем спречува губење на трансепидермална вода и ја промовира биосинтезата на хијалуронска киселина. Ги стимулира механизмите за корекција и ги поддржува виталните функции на клетките, обезбедувајќи сеопфатна регенерација на кожата. Кремот ја стимулира интрацелуларната оксигенација, ја обновува структурата на кожата и спречува опуштеност.

Дејство на Dermedic Regenist: 

 • Има антиоксидантни, анти-стареечки и анти-брчки својства
 • Го спречува провиснувањето на кожата преку зајакнување на нејзината структура и густина
 • Ги штити клеточните мембрани и ДНК од слободните радикали и ја забрзува регенерацијата на хомеостазата на кожата
 • Го стимулира производството на хијалуронска киселина
 • Ја храни и регенерира кожата
 • Ги намалува брчките

Со текот на годините кожата го губи својето зацврстувачко својство кое во главно произлегува од колегенот и хијалуронската киселина, а со тоа се појавуваат знаци на стареење како провиснување на кожата, губење на еластичноста и појава на брчки. Затоа секојдневна нега со крем кој ја стимулира биосинтезата на хијалуронска киселина, а го намалува штетното влијание на различни стресори од околината, овозможува намалување на знаците на стареење. Кожата станува поеластична и поцврста, се измазнуваат брчките, а покрај тоа кожата се хидрира и станува посвежа.

Начин на употреба на Dermedic Regenist дневен крем

Секојдневно се нанесува на чиста кожа, а може да се комбинира со другите Dermedic Regenist продукти за целосен третман на кожа која старее.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди