СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

DERMEDIC REGENIST корективен крем за околу очи 15ml

brands

SKU: DRMD-100

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DRMD-100 Категорија:

Опис

Dermedic Regenist се препорачува за нега на чувствителна зрела кожа под очите и околу усните. Кремот спречува провиснување на кожата преку зајакнување на нејзината структура и густина. Ги измазнува брчките.

Дејство на Dermedic Regenist: 

 • Има антиоксидантни, анти-стареечки и анти-брчки својства
 • Го спречува провиснувањето на кожата преку зајакнување на нејзината структура и густина
 • Ги штити клеточните мембрани и ДНК од слободните радикали и ја забрзува регенерацијата на хомеостазата на кожата
 • Го стимулира производството на колаген
 • Ја храни и регенерира кожата
 • Ги намалува брчките
 • Ги намалува темните кругови и отокот под очите

Со текот на годините се променува структурата на кожата и се намалува количината на колаген. Поради тоа се губи цврстината на кожата, а се појавуваат брчки. Така редовната нега со крем кој штити од оксидативен стрес од слободните радикали, кој ја помогнува регенерацијата на кожата и кој помогнува при создавањето на колаген може да придонесе кон подобрување на знаците на стареење. И носи на кожата свежина и ја зголемува нејзината еластичност. Нанесен под очите го намалува отокот и формирањето на темни кругови кои го зголемуваат изгледот на стареење.

Начин на употреба

Нанесете мала количина крем на исчистената кожа околу очите и усните, нежно тапкајќи ја кожата и оставете да се апсорбира

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди