СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

DERMEDIC REGENIST затегнувачки дневен крем против брчки 50ml

brands

SKU: DRMD-96

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DRMD-96 Категорија:

Опис

Dermedic Regenist затегнувачки дневен крем ја подобрува еластичноста на кожата, го намалува бројот и длабочината на брчките и спречува нивно продлабочување. Комплексот има антиоксидативно дејство, спречувајќи формирање на слободни радикали кои предизвикуваат стареење на клетките на кожата. Производот ја измазнува кожата, ги намалува брчките, ги прави фините линии и неправилностите помалку видливи.

Ефекти на Dermedic Regenist затегнувачки дневен крем: 

 • Ја штити кожата од знаци на стареење
 • Го намалува бројот и длабочината на брчките
 • Спречува штети од слободни радикали поради своето антиоксидативно својство
 • Ја враќа цврстината и еластичноста на кожата
 • Спречува создравање на нови брчки
 • Ја хидрира и измазнува кожата

Поради долгогодиншното влијание на стресори како што се УВ зрачење од сонцето, ветер, студ, гравитација, но и внатрешни стресори како хормонални промени и стрес, на лицето почнуваат да се појавуваат знаци на стареење. Така се појавуваат брчки, а кожата станува помалку цврста и провиснува. Затоа, со помош на употреба на крем за секојдневна нега се враќа цврстината и еластичноста на кожата, а се намалуваат бројот и длабочината на брчките. Кожата се хидрира и станува посвежа. За идеални резултатите користете комбинација на продукти од линијата на Дермедик Регенист за кожа која старее.

Начин на употреба

Нанесете рамномерен слој на исчистената кожа на лицето, вратот и деколтето.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди