СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

DERMEDIC REGENIST затегнувачки ноќен крем против брчки 50ml

brands

SKU: DRMD-97

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DRMD-97 Категорија:

Опис

Dermedic Regenist ноќен крем за регенерација ја подобрува еластичноста на кожата, го намалува бројот и длабочината на брчките и спречува нивно продлабочување. АРС 4 ја промовира регенерацијата на претходно оштетената кожа. Ги штити епидермалните липиди, како и колагенските и еластинските влакна кои го формираат природното скеле на кожата против дегенерација.

Ефекти на Dermedic Regenist ноќен крем за регенерација: 

 • Ја штити кожата од знаци на стареење
 • Го намалува бројот и длабочината на брчките
 • Промовира регенерација на оштетената кожа
 • Ја враќа цврстината и еластичноста на кожата
 • Спречува создравање на нови брчки

Поради долгогодиншното влијание на стресори како што се УВ зрачење од сонцето, ветер, студ, гравитација, но и внатрешни стресори како хормонални промени и стрес, на лицето почнуваат да се појавуваат знаци на стареење. Тие знаци вклучуваат брчки, губење и провиснување на кожата и појава на темни кругови околу очите. Со помош на редовна нега со помош на Дермедик продуктите може да влијаете врз намалување на овие знаци. Се активира регенерацијата на кожата и се зголемува нејзината еластичност. Бројот на брчките се намалува, а се намалува и нивната длабочина. За идеални резултати користете комбинација од линијата на Дермедик Регенист против стареење.

Начин на употреба

Нанесете рамномерен слој на исчистената кожа на лицето, вратот и деколтето.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди