СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

DOPPELHERZ МАГНЕЗИУМ ЦИТРАТ 400мг X 20 кеси – цена на кеса

brands

SKU: DPPLHRZ-25

25 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Магнезиум за мускулите и нервите

Кесичките од системот Doppelherz MAGNESIUM CITRATE 400 придонесуваат за нормална мускулна функција со магнезиум во цитратна форма и за нормална функција на нервниот систем со витамин Б6. Комбинираниот витамин Ц (аскорбинска киселина) исто така ја поддржува нормалната функција на имунолошкиот систем

Витаминот Б6 придонесува за нормален метаболизам на протеини и гликоген. И игра улога во нормалното функционирање на нервниот систем.

Витаминот Ц придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем и помага во заштитата на клетките од оксидативен стрес.

Доколку имате неурамнотежена исхрана или имате зголемена потреба од хранливи материи, на пр. Поради физички стрес (на пр. спорт) или нездрав начин на живот (на пр. консумација на алкохол), диетата може посебно да се надополни со системот Doppelherz system MAGNESIUM 400 CITRAT.​​​​​​​

Вкусните гранули за пиење од системот Doppelherz system MAGNESIUM 400 CITRAT се без лактоза, без глутен и погодни за вегетаријанци и вегани.

Дополнителни информации

brands

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “DOPPELHERZ МАГНЕЗИУМ ЦИТРАТ 400мг X 20 кеси – цена на кеса”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди