СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Dr.Niedermaier Regulatpro Hyaluron

SKU: VDR-3

ден

Нема залиха

Започнете го денот со дневнa доза од 20ml (= на едно шишенце), проследено со мала чаша вода. Во случај да имате чувствителен желудник може да го растворите Регулатпро® Хијалурон директно во вода. Се препорачува Регулатпро® Хијалурон да се зема континуирано во тек на 6-8 недели.

Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: VDR-3 Категорија: Тагови: ,

Опис

Регулатпро ® Хијалурон со витамино тбиотину чествува во одржување на нормална кожа, мукозни мембрани и коса. Цинкот придонесува за одржување на нормална коса, кожа и нокти. Витаминот Ц придонесува за нормална функција на имуниот систем и заштитана клетките од оксидативен стрес. Витаминот Ц придонесува за намалување на функција и нормално функционирање на нервниот систем. Витаминот Ц ја зголемува апсорпцијата на железо во крвта, бакарот придонесува за нормален транспорт на железото во телото. Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на кожата.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди