СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Dr. Viton Allеwin x 30таблети за џвакање

SKU: DRVT-40

599 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DRVT-40 Категории: ,

Опис

Dr. Viton Allеwin е додаток на исхраната на база на биоактивни состојки од јајца од препелица и цинк. Цинкот придонесува за нормална фукција на имуниот систем.

Активни состојки 2 таблети за џвакање %NRV 4 таблети за џвакање %NRV
Јајце од препелица во прав 84 mg 168 mg
Цинк 1,5 mg 15 3 mg 30

*NRV- нутритивна референтна вредност

Состојки: средство за зголемување волумен: сорбитол, јајца од препелица, арома на портокал, сретство против згрутчување: магнезиум стеарат, цинк бисглицинат.

Начин на употреба: 2 таблети за џвакање, 1-2 пати на ден. Oставете ги таблетите бавно да се растворат во устата и проголтете ја содржината. Најдобро е да се зема одделно од оброците.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува на ладно и суво место, далеку од дофат на деца. Производот не е замена за здрава и балансирана исхрана. Пред консумирање, консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr. Viton Allеwin x 30таблети за џвакање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди