СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

DUCRAY KERTYOL PSO концентрат 100ml

brands

SKU: DUCR-9

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

DUCRAY KERTYOL PSO концентратот за локална употреба е специјално формулиран за кожа склона кон псоријаза.

Се нанесува директно на задебелени, суви делови од телото (лактите, колената), како и на скалпот. Благодарение на гликолната киселина и лактамидот, овој концентрат брзо го подобрува изгледот на задебелените и суви области.

Ја зајакнува бариерата на кожата, го смирува чешањето и ја намалува појавата на црвенило благодарение на целастролот и полидоканолот.

Може да се користи во комбинација со медицински третмани. Благодарение на специфичната формулација, не се лепи или бојадиса гардеробата.

Додека го користите производот, треба да ја намалите изложеноста на сонце и секогаш да користите заштита со заштитен фактор.

Дозирање и начин на администрација Локализирани области на телото: Фаза 1 (интензивен третман): се нанесува еднаш или два пати на ден, нежно масирајте 4 недели.

Фаза 2 (одржување): се нанесува двапати неделно на места каде обично се појавуваат наслаги на плочи.

Скалп: Фаза 1 (интензивен третман): нанесете го концентратот и оставете го преку ноќ, а потоа исплакнете со благ шампон. Користете секојдневно 4 недели.

Фаза 2 (одржување): користете двапати неделно.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди