СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ECOLATIER BABY 2 in 1 3+DOY-PACK /шампон 250ml

brands

SKU: ECKT-11

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ECKT-11 Категорија:

Опис

Бебешки шампон со екстракт од памук и млечна киселина за лесно чешлање на детска коса 3+ 250ml – ECOLATIER Baby DOY-PACK

Бебешки шампон со екстракт од памук и млечна киселина за лесно чешлање на детската коса 3+ Ecolatier® Baby е безопасен за здравјето на вашето бебе и за природата Шампонот 2 во 1 нежно ја чисти детската кожа и коса. Специјалната формула за миење ги одржува кожата и косата меки и мазни без сушење. Помага при чешлање на непослушните кадрици Природната формула го намалува ризикот од алергиски реакции. Безопасни состојки Ecolatier® Baby не е само наш бренд. Ecolatier® Baby е посветена на производство на најчисти и најздрави производи кои работат за вас. Начин на употреба: Нанесете на влажна кожа и коса, направете пена, а потоа исплакнете со топла вода.Активни состојки: Екстрактот од памук ја навлажнува и омекнува чувствителната кожа, дава чувство на свежина и удобност Млечната киселина го одржува природното заштитно ниво на pH на младата кожа.

Состав:

Aqua with infusion of Gossypium Hirsutum (Cotton) Seed Extract; Cocamidopropyl Betaine, Sodium Coco-Sulfate, Coco Glucoside, Vegetable Glycerin, Sodium Chloride, Lactic Acid, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Maltooligosyl Glucoside, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Guar Hydroxypropyl Trimonium Chloride, Parfum.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди