СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ECOLATIER BABY CREAMY 0+ сапун/250ml

brands

SKU: ECKT-02

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ECKT-02 Категорија:

Опис

Ecolatier® Baby не е само за нашето име или хранливи материи.

Ecolatier® Baby е заложба за производство на најчисти и најздрави производи кои се наменети за вас. Исто така, посветеноста е да се пренесе зошто е важно да се употребува Ecolatier®.

Се стремиме да се грижиме за луѓето и другите живи суштества, да бидеме еколошки одржливи и да бидеме дел од најголемото движење досега – освен заедничкото на сите нас – планетата Земја.

Ecolatier® Baby е безопасен и за здравјето на вашето бебе и за природата.

Детскиот кремаст сапун се грижи за нежната кожа. Природните состојки нежно ја чистат и негуваат чувствителната кожа на бебето. Кремастиот сапун не предизвикува сувост, благотворно делува на кожата, ја навлажнува.

Чистата формула го минимизира ризикот од алергиски реакции.

Состојките се безбедни за новороденче. Маслиновото масло кое содржи витамин Е и масни киселини, интензивно ја навлажнува и ја храни кожата, правејќи ја исклучително мека. Екстрактот од памук се грижи за чувствителната кожа, ја омекнува и навлажнува. Млечните протеини ја омекнуваат кожата и помагаат да се формира заштитна хидро-липидна бариера.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди