СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ECOLATIER BABY CREAMY SOAP 0+ DOY-PACK 250ml

brands

SKU: ECKT-03

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ECKT-03 Категорија:

Опис

Природниот детски крем сапун со витамин Е и маслиново масло е специјално формулиран за детската кожа од првите денови од животот. Природните растителни екстракти нежно ја чистат и негуваат кожата. Крем-сапун не предизвикува иритација и сувост, благотворно делува на чувствителната кожа со тоа што ја навлажнува.Има балансирана pH вредност, не ги иритира очите и не ја суши кожата. Активни состојки: Маслиновото масло содржи витамин Е и масни киселини, интензивно ја навлажнува и ја храни кожата, правејќи ја невообичаено мека. Екстрактот од памук е идеален за најчувствителната кожа, ја омекнува и навлажнува. Млечните протеини ја прават кожата помека и помагаат да се создаде хидро -липидна бариера. Начин на употреба: Нанесете на влажна кожа и коса, направете пена, а потоа исплакнете со топла вода. Само за надворешна употреба.

Состав:

Aqua with infusion of: Gossypium Hirsutum (Cotton) Seed Extract, Malva Sylvestris (Malva) Flower Extract; Cocamidopropyl Betaine, Polyglyceryl-3 Cocoate, Sodium Cocoamphoacetate, Cellulose Gum, Hydrolyzed Milk Protein, Organic Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Vegetable Glycerin, Perfume, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Benzyl Alcohol.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди