СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ECOLATIER BABY FOAMING GEL 0+/ гел за туширање 250ml

brands

SKU: ECKT-07

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ECKT-07 Категорија:

Опис

Гел за туширање со екстракт од жалфија и слезово за чувствителна бебешка кожа 0+ 250 ml

Детскиот гел за пенење ја остава кожата чиста и мека од врв до пети, има избалансирана pH вредност, не ја суши кожата, нежно се мие без солзи. Чистата формула го минимизира ризикот од алергиски реакции. Состојки без грижи. Безбедно за новороденчиња. Екстрактот од жалфија има антиинфламаторно и превентивно дејство. Екстрактот од лозов омекнува кожата и помага да се формира заштитна хидро-липидна бариера “. Начин на употреба:Нанесете на влажна кожа и коса, направете пена, исплакнете со топла вода. За надворешна употреба.

Состав:

Aqua with infusion of Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract; Cocamidopropyl Betaine, Sodium Coco-Sulfate, Vegetable Glycerin, Sodium Chloride, Maltooligosyl Glucoside, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Lactic Acid, Parfum, Limonene.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди