СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

EDEL+WHITE Flosserpik Lighthouse Орален туш

brands

SKU: WTRPK-6

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: WTRPK-6 Категорија:

Опис

Оралниот туш Edel+White Flosserpik е нова генерација на апарат кој има за цел да ја подигне оралната хигиена на повисоко ниво. Со висока технологија, ефикасност и заштеда на време обезбедува долгорочно здрави заби и непца. Создава ефикасен, моќен и пулсирачки млаз на вода кој овозможува темелно отстранување на денталниот плак и од тешко достапните места во усната празнина.

Flosserpik Lighthouse покрај туширањето овозможува и четкање на забите со што заштедува и време доколку се користи редовно.

4 причини зошто ќе го засакате оралниот туш Edel White Flosserpik:

 • 4 резервни продолжетоци
 • Двојна функција: орално туширање и четкање
 • Опција за масажа на непца
 • Чистење околу имплантите, мостовите и брекетите на фиксните ортодонтски апарати

Технички карактеристики:

 • 4 резервни продолжетоци, вклучувајќи го и продолжетокот во форма на четка со ултра меки Konex HD® влакна и вибрации
 • Контрола на притисокот и копче за пауза
 • Максимален волумен на резервоарот од 600 ml.
 • Напојување од 100–240 V AC | максимална потрошувачка на енергија од 18 W.
 • Класа за заштита на вода IPX4 | модул за пренос на енергија IPX7.
 • Гаранција.
 • Десет години гарантирана достапност на продолжетоците.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди