СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Електрична дигалка

brands

SKU: MPRO-161

ден

Нема залиха

Пред испорака ќе ве контактираме телефонски за потврда на нарачката

Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ:

Електричен лифт за пациентот
Челична рамка
Метална контрукција,електронски уред за подигнување
За пациенти со проблеми со движењето (моторни пречки)
Дигалките се за движење на пациентите на кратки растојанија (од кревет на инвалидска количка или столица).
Не се користи за транспорт на пациенти

СПЕЦИФИКАЦИИ

Вкупна висина: 121-207 цм
Вкупна должина: 100 цм
Вкупна ширина: 55 цм
Ширина помеѓу нозете: 61-92 цм
Димензии на седиштето: 125 х 57 х 38 цм
Нето тежина: 36.7 кг
Максимален капацитет на оптоварување: 150 кг
Максимална висина на потпората за кревање: 112 цм
Се пребришува со влажна крпа.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди