СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6247 ПРОИЗВОДИ
Навигација

EMBRIOLISSE ACTIVE WATER 100ml

brands

SKU: EMBRLSS-21

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: EMBRLSS-21 Категорија:

Опис

Бидејќи понекогаш водата е многу повеќе од само H20…

Active Water е патентирана технологија со извонредни својства и повеќекратна употреба. Вода која комбинира нега на кожата и убавина каква што досега не сте виделе, која ви ја донесе Embryolisse.

Во Embryolisse, водата е најсигурниот сојузник за кожата и нејзиниот сјај!

Но, не било каква вода: Активната вода е повеќе од термална вода, повеќе од мицеларна вода, со сите придобивки!

Тоа е многу посебна вода. Оној кој е побогат и поактивен од кој било друг развиен за козметичка нега на кожата.

Патентирана технологија, ексклузивна за Embryolisse. Водата содржана во нашата Active Water е добиена од патентирана јапонска технологија.

Се смета за „функционален“ лек за вода, тој е препознаен од фармакопејата и одобрен од јапонското и корејското Министерство за здравство. Обично се препишува во болниците поради неговите корисни ефекти, неговата дерматолошка употреба сега конечно е прилагодена на козметиката.

Природен ресурс подобрен од науката, Активната вода е природна вода која е деоксигенирана, прочистена, а потоа збогатена со негативни јони со електролитски процес пред повторно да се минерализира.

Овие уникатни карактеристики му даваат посебни и скапоцени козметички својства.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди