СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

EMBRIOLISSE LAIT-CREME MULTI-PROTECTION 40ml

brands

SKU: EMBRLSS-23

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: EMBRLSS-23 Категорија:

Опис

Хидратантна крема SPF 20 заштита од сина светлина, со UVA – UVB заштита

✨ Невидлив финиш на кожата, ефект против бели дамки

♻️ Пакување од 40 ml за рециклирање, изработена од 50% рециклирана пластика

Сите типови кожа, дури и чувствителна

Произведено во Франција

Со овој нов Lait-Crème, обложувајте се на глобална заштита и континуирана хидратација на вашата кожа во формулација за повеќекратна употреба 7-во-1. Ја обвива со невидлив сатенски превез, идеален за секојдневна заштита. Од ден на ден, кожата ја враќа еластичноста и сјајот. Таа зрачи од убавина.

Придобивки:

 • хидратантен крем основа за шминка УВА-УВБ заштита
 • Штити за загадување
 • Заштита од сина светлина
 • Спречување на стареење на кожата
 • Нега после бричење
 • Млечниот крем со мулти-заштита е погоден за сите типови на кожа, дури и за чувствителна, а неговата формула е некомедогена.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди