СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ERBENOBILI DISMENOVIN 50 ml капки

brands

SKU: ERBN-1

ден

Нема залиха

БЕЗ ГЛУТЕН!
ОТСУСТВО НА ПРОИЗВОДИ ОД ЖИВОТИНСКО ПОТЕКЛО! Vegan OK!
ОРГАНСКО ПРОИЗВОДСТВО! EU organic certification!
ПРОИЗВОДСТВЕН СЕРТИФИКАТ! Good Manufacturing Practice (GMP)!

Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ERBN-1 Категорија:

Опис

Дисменовин
Додаток за исхрана заснован на глицерирани екстракти од малина, јасен, хедер, ‘рж и црна рибизла, погоден за ублажување на симптомите предизвикани од менструални проблеми. Состојки:

Глицерин мацерати (стабилизатор: глицерол од зеленчук, етил алкохол*, вода, растителен дел 2%) од: малина, (Rubus Idaeus L.) млади пупки*, Јасен (Fraxinus excelsior L), пупки*, Хедер (Calluna Vulgaris L.Hull) млади пупки*, пупки од ‘рж (Secale cereale L.), пупки од црна рибизла (Ribes Nigrum L.) пупки*.

Малина – традиционален женски чај, особено препорачан за време на менопаузата и менструација. Малината помага да се подржи функцијата на варењето и уринарната функција.
Бел Јасен помага да се регулира крвниот притисок и има екскреторни функции врз телото.
Хедер има релаксирачки својства.
‘Ржта придонесува за релаксација.
Црната рибизла помага во контрола на тежината. Придонесува за правилно функционирање на мускулите и зглобовите. Има корисен ефект врз циркулацијата на крвта.

*органски состојки

Просечна содржина на состојките што ја карактеризираат максималната дневна доза (6 ml)

Млада малина – пупки МG 1,2 ml
Хедер билка – млада пупки МG 1,2 ml
‘Рж – пупки MG 1,2 ml
Црна рибизла – пупки MG 1,2 ml

Начин на употреба:

Се користи 1-3 дена пред циклусот. 25-45 капки по 2-4 пати на ден, растворени во вода или во топол напиток. Да се протресе пред употреба.
Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца помали од 3 години. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на храна не се наменети како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Датумот на истекување на рокот на траење, се однесува на производот правилно зачуван, во неотворен пакет.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди