СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6247 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ERBENOBILI MULTIMAGNEZIUM/ 60 таблети

brands

SKU: ERBN-3

ден

Нема залиха

БЕЗ ГЛУТЕН!
ОТСУСТВО НА ПРОИЗВОДИ ОД ЖИВОТИНСКО ПОТЕКЛО! Vegan OK!
ОРГАНСКО ПРОИЗВОДСТВО! EU organic certification!
ПРОИЗВОДСТВЕН СЕРТИФИКАТ! Good Manufacturing Practice (GMP)!

Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ERBN-3 Категорија:

Опис

Мулти Магнезиум

МУЛТИМАГНЕЗИО ( 398,4 mg ) е додаток за исхрана на база на магнезиум, корисен минерал кој може да придонесе за нормална енергија на метаболизмот, како и на база на таурин и борон, кои придонесуваат за нормален енергетски метаболизам и го намалуваат заморот и исцрпеноста. Овој производ е совршена комбинација на модерната наука и најстарата билна традиција. МУЛТИМАГНЕЗИУМ: Таблети 60 – (500 мg), Нето тежина 30 гр.
Состојки:

Магнезиум глуконат, магнезиум оксид, магнезиум пидолат, магнезиум хлорид, anti-caking агенс: магнезиум цитерат, bulking агенс: микрокристална целулоза, таурин, магнезиум сулфат, anti-caking агенс: силициум диоксид, натриум борат.

Средна вредност на карактеристичните состојки:

Дневна доза VNR%*

Магнезиум 398,4 mg
Таурин 80 mg
Борон 0,33 mg

Начин на употреба:

Се советува да се земаат 2 – 4 таблети на ден.
Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца помали од 3 години. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на храна не се наменети како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Датумот на истекување на рокот на траење, се однесува на производот правилно зачуван, во неотворен пакет.

Erbenobili е единствената компанија во светот каде магнезиумот се појавува во производот MULTIMAGNESIO во форма на дури пет различни соли, со што се обезбедува соодветна и модулирана апсорпција. Како единствен производ на пазарот, исто така содржи борон и таурин, два основни елементи кои го прават ефектот на магнезиум во вашето тело 100 проценти подобар од другите производи на пазарот. Зошто? Магнезиумот со таурин е напредна формула за општо подобрување на кардиоваскуларниот систем. И магнезиумот и тауринот се покажаа дека ја подобруваат работата на срцето, ја подобруваат чувствителноста на инсулин и ја инхибираат невромускулната ексцитабилност. Тие одржуваат избалансирано ниво на калциум во срцето, со што влијаат на контрактилноста и го штитат срцето од какви било проблеми предизвикани од преоптоварување на нивото на калциум во срцето.

Зошто велат дека магнезиумот е одличен меморија?

Според медицински студии, зголемувањето на нивото на магнезиум во мозокот може значително да ја подобри меморијата и учењето.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди