СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ESI Aloe Vera Гел Вит.Е 100 мл

brands

SKU: ESIM-6

ден

Нема залиха

УПОТРЕБА: Нанесете на кожата поголема количина од гелот и масирајте нежно.
ПАКУВАЊЕ: 100 мл во туба.

Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ESIM-6 Категорија: Тагови: ,

Опис

Нова формулација без парабен, од чист Алое Вера сок ладно цеден, кој нанесен на сува и оштетена кожа ја навлажнува и негува. Благодарение на дејството на мукополисахаридите содржани во него, гелот од ЕСИ придонесува за одржување на рамнотежата на епидермисот, и зголемување на неговата цврстина. Исто така, заради своето смирувачко дејство, многу е препорачливо како ефикасно средство при иритации, црвенила и изгореници, дури и по продолжено изложување на сончеви зраци. Погоден е за сите типови на кожа, не масти и комплетно се апсорбира. Производот, исто така содржи и витамин Е и масло од Чајно дрво. Функцијата на витаминот Е е да се заштити кожата од оксидација на липидите и на тој начин спречува оксидативна деградација на незаситените масни киселини кои ги сочинуваат фосфолипидите на клеточната мембрана. Маслото од Чајно дрво е од суштинско значење, добиено е со дестилација на пареа на листовите од Melaleuca alternifolia и е познато по своите антимикробни својства. Алое вера доаѓа од растенија одгледувани без употреба на пестициди и хемиски ѓубрива.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди