СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ESI Donnalife, 30 капсули

brands

SKU: ESIM-92

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ESIM-92 Категорија:

Опис

Donna Life Benessere Menopause е додаток базиран на изофлавони од соја и детелина и екстракт од црн кохош, со магнезиум и витамин Б6.
Сојата и детелината содржат изофлавони и заедно со црниот кохош помагаат да се спротивстават на симптомите на менопаузата.
Магнезиумот и витаминот Б6 придонесуваат за намалување на замор и замор, за нормално функционирање на нервниот систем и психолошка функција.
Biphasic Retard Capsule: ESI патентирана технологија, специјалната капсула содржи 4 таблети.
Ослободувањето е одложено и диференцирано, за да му се гарантира на телото можноста за постепено и целосно користење на хранливите материи што ги содржат.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди