СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ESI Мелатонин пура актив, 30 таблети

brands

SKU: ESIM-100

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ESIM-100 Категорија:

Опис

Мелатонин Пура Актив – комбинација на мелатонин и валеријана.

Мелатонин е супстанца која природно се произведува од нашиот организам, попрецизно од епифизата. Сонот потпомогнат од мелатонинот ја одржува непроменета фазата РЕМ (најважна фаза од нашиот сон) и не провоцира поспаност следниот ден затоа што се метаболизира за кратко време.

Мелатонинот може да се употребува да го намали времето потребно за настанување на сон и олеснување на ефектот на прилагодување при промена на временски зони. Посебно им користи на повозрасни луѓе. Всушност, во овие случаи епифизата не успева повеќе да произведе количина на мелатонин доволна за да се поттикне одморот. Може да биде корисен и за оние кои работат навечер а преку ден не успеваат да спијат.

Пакување: 30 таблети

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди