СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ESI Rigenforte ревитализирачки балзам, 200 ml

brands

SKU: ESIM-110

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ESIM-110 Категорија:

Опис

Спречува опаѓање на косата, давајќи сјај и волумен.
Ревитализирачкиот балсам е составен од Биотинакс (Патентирана формула составена од биотин, метионин и цистин), кератин, млечни протеини, пантенол, матични клетки и масло од арган. Спречува привремено опаѓање на косата и предвремено слабеење на косата, индициран за кревка и девитализирана коса. Ја прави косата мазна, но и дава сјај и волумен. Ја ревитализира целата коса, спречувајќи формирање на поделени врвови (сушење на косата што предизвикува отворање на кутикулите и размножување на различни краеви).
Презентација: Пакување од 150 ml.
Како да се земе: Нанесете го производот по миење на косата со шампон, на влажна коса, распоредувајќи го низ косата. За расплеткување, користете ги прстите или чешел. Оставете да делува неколку минути и потоа исплакнете темелно со млака вода.
Состав: аква, цетеарил алкохол, глицерил стеарат, цетримониум хлорид, бехентримониум хлорид, парфем, диметикон, лимонска киселина, динатриум едта, масло од Argania spinosa, пропилен гликол, пантенол, хидролизиран кератин, хидролизиран кератин, протеин хидроглулии хидролизиран казеин, метилхлороизотиазолинон, метионин, цистин, биотин, метилизотиазолинон, хидроксипропил гуар хидроксипропил-тримониум хлорид, екстракт од култура на овошни клетки од Malus domestica, џвакање ксантан, феноксиетанол, глицерин (CI according, Leciinme listing).
Не содржи: Парабени, парфеми, SLES и SLS.
Предупредувања: Да се ​​чува подалеку од дофат на деца. Да се ​​чува на ладно, суво место, заштитено од сончева светлина.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди