СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Eucerin Sun Pigment Control Tinted Medium SPF50+ 50ml

SKU: ECRN-150

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Многу висока UVA и UVB заштита за лице

Ефикасно ги намалува темните дамки и помага да се спречи нивното повторно појавување

Со пигменти во боја за двоен ефект

Супериорен крем за сончање за лице за сите типови кожа кој спречува хиперпигментација предизвикана од сонцето со пигменти во боја до изедначен тон на кожата.

Иновацијата за заштита од сонце Eucerin со напредна спектрална технологија комбинира UVA/UVB филтри за многу висока UV заштита и Licohalcone A за неутрализација на слободните радикали предизвикани од UV и високо-енергетската видлива светлина. Ефикасно ги намалува темните дамки и помага да се спречи нивното повторно појавување со редовна употреба. Со пигменти во боја за двоен ефект:

Веднаш го обединува тенот и обезбедува дополнителна одбрана од пигментацијата предизвикана од HEVIS.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди