СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6247 ПРОИЗВОДИ
Навигација

FITOFARM Гамалон 250 мг, 100 таблети

brands

SKU: LEA-65

750 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Гама–аминобутерна киселина е амино киселина која нормално ја произведува мозокот. Поради слаба исхрана, прекумерна изложеност на надворешни токсини и други фактори, количеството на гама–аминобутерна киселина може да падне под оптималното ниво. Гамалон обложени таблети се додаток во исхраната кој се употребува во состојби на зголемена потреба од гама-аминобутерна киселина.

Како додаток во исхраната се употребува после черепно–мозочни трауми, инсулт, енцефалопатија од различно потекло, алкохолна полиневропатија, детска церебрална парализа, последици од породилна траума кај деца,  умствена заостанатост, стрес, несоница, вознемиреност и интелектуален замор.

Пакување: 100 таблети

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди