СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

FORTACELL IMMUNO, 30 ќесички

brands

SKU: GW-10

3.750 ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

FORTACELL IMMUNO/

Диететски производ наменет за нутритивна поддршка при имунодефициентни состојби, после хемотерапија и зрачење. Се употребува и во случај на зголемен психофизички напор.

Комплексниот состав на витамини, минерали и АК (амино киселини) доведува до:

 • Намалување на замор, зголемување на менталните и физичките перформанси
 • Ја зајакнува антиоксидантната одбрана
 • Зајакнување на имунолошкиот одговор, со што се намалува ризикот од инфекции

Таквиот комплексен состав влијае на различни процеси во телото и во целина доведува до зајакнување на имунитетот:

 • Ја зголемува антиоксидантната одбрана и на тој начин ја штити клетката од оксидативен стрес – Витамин Ц, Д, Е, А, Б12, Cu, Mn
 • Влијае на поделбата на имуните клетки – Zn, Se
 • Влијае на созревањето на имуните клетки и производството на At – витамин А, Д, Ц, Е, фолати, Zn, Cu, Se,
 • Одржување на интегритетот на кожата и мукозната мембрана во спречување на пенетрација на патогени – витамин А, витамин Б комплекс, аргинин
 • Имуномодулаторна улога – витамин Д, Ц, Zn, Se, бета-каротен, Л-аргинин, Л-лизин

СОСТОЈКИ
Л-аргинин, Л-лизин хидрохлорид, ретинил ацетат, Л-аскорбинска киселина, холекалциферол, токоферил ацетат, филохинон, тиамин мононитрат, рибофлавин 5-фосфат, пиридоксин хидрохлорид, Д-калциум никоферил ацетат, , бета-каротен, железо(II)-фумарат, цинк-глуконат, манган-сулфат, бакар-сулфат, натриум-селенит, хром-хлорид, калиум-јодид, натриум-молибдат, декстроза, малтодекстрин, киселост на регулатор: лимонска киселина; засладувачи: сукралоза и стевиол гликозиди; ароми на портокал и лимон; средство против стврднување: силициум диоксид.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА
Се чува вон дофат на деца! Не ја надминувајте препорачаната доза. Не е за парентерална употреба. Производот не треба да го земаат луѓе кои се преосетливи на некоја од состојките на производот!

НАЧИН НА ЧУВАЊЕ
Да се ​​чува на температура до 25°C во оригиналното пакување, заштитено од светлина и влага.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди