СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

GALENIC AQUA INFINI хидратантен лосион 200ml

brands

SKU: GALN-01

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALN-01 Категорија:

Опис

Galenic Aqua Infini лосион за нега на кожа е подготвувачки лосион за нега на кожата кој всушност ја зголемува ефикасноста на сите други производи. Во својата формулација, Камениот цвет е ѕвезда.

Познато како растение воскресение, тоа е во состојба да ја задржи водата од надворешната средина во своите клетки. Со мрежа од три молекуларни сита (Tamis3 moléculaire), Камениот цвет брзо се префрла во јадрото на клетките, збогатувајќи ги со вода. Овој свеж, ултра течен, лесен за нанесување, лосион со текстура е суштински ритуал за убавина, за мазна, хидрирана и обилна кожа.

Лосион за нега на кожа Galenic Aqua Infini е специјално за хидратација и подготовка на кожата за следната нега.

 • Прв суштински чекор за убавина во вашата рутина за нега на кожата, лосионот е полн со цвет со хидра моќ.
 • Искрено ефективни. Лосионот навистина и дава на кожата интензивна свежина.

 

 • Придобивки:
 • Единствениот производ за нега на кожата кој ја зголемува ефикасноста на сите производи кои се применуваат последователно.
 • Неговата неверојатна свежина за будење на кожата наутро. 
 • Неговата ултра-течна формула, лесна за нанесување пред вашиот вообичаен производ за нега на кожа.

 

 • Главни состојки:
 • Камениот цвет ги збогатува клетките со вода
 • Хијалуронска киселина и полимери за желатинирање ја хидрираат кожата и ја задржуваат водата
 • Глицеринот на база на растенија ја навлажнува кожата.

 

 • Како да се користи – Нанесете на чиста кожа на лицето и вратот

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди