СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

GALENIC CONFORT SUPREME серум 30ml

brands

SKU: GALN-20

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALN-20 Категорија:

Опис

Серумот Galénic Confort Suprême Revitalizing Duo длабински ја храни, утешува и ревитализира сувата кожа. Оваа иновативна формула комбинира две фази: мрсната фаза е богата со Арганово масло и витамин Е, а хидратантното лице содржи глицерин. При тресење на шишето, мрсната фаза е инкапсулирана во фазата на навлажнување, така што ќе навлезе во кожата, без да остави мрсна површинска фолија. Овој течен, апсорбирачки, двоен серум ја остава кожата ултрахидрирана, удобна, мека и свиленкаста.
Карактеристики
Мирис: срцеви ноти на бел јасмин, арган и магнолија, зајакнати со поинтензивните ноти на ванила, тонка зрно и кашмир;
Текстура: серум;
Проблеми со кожата: сувост, дехидрација, чувство на затегнатост и непријатност, дехидрирана кожа;
Време на апликација: наутро и/или навечер;
Возраст: 12+;
Тип на кожа: сува до многу сува кожа;
Главни придобивки: длабински ја храни и ревитализира кожата, дава удобност.
Главни состојки
Аргановото масло интензивно ја храни и заштитува бариерата на кожата;
Растителниот глицерин ја навлажнува кожата;
Витаминот Е има антиоксидантни својства, што ја штити кожата од слободните радикали.
Како да се користи
Протресете го шишето додека не се измешаат двете фази. Нанесете го серумот Galénic Confort Suprême Revitalizing Duo на чистата кожа на лицето и вратот пред да ги користите вашите вообичаени производи за нега на кожата. Може да се користи секојдневно или како интензивен третман.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди