СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6247 ПРОИЗВОДИ
Навигација

GALENIC MASQUES DE BEAUTE хидратантна маска 50ml

brands

SKU: GALN-21

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALN-21 Категорија:

Опис

Galénic Masques de Beauté Quenching Hydrating Mask е длабоко хидратантна маска која ја враќа влажноста и сјајноста на кожата. Формулиран со уникатна и освежувачка структура Hydrorelax™, овој производ ја обвива кожата во утешен слој на влага, веднаш смирувајќи ја сувата и дехидрирана кожа. Високата концентрација на хијалуронска киселина ја враќа флексибилноста и виталноста на кожата, создавајќи свеж и сјаен финиш. Тенот веднаш се освежува со новооткриен сјај!
Новата колекција Galénic Masques de Beauté е инспирирана од контрастните температури на нордиските велнес ритуали, кои опфаќаат и топли и ладни третмани. Прво користете ја Galénic Masques de Beauté затоплувачката маска за детоксикација, потоа следете ја со Galénic Masques de Beauté Cold Purifying Mask и завршете со оваа пријатна хидратантна маска. Комбинираното дејство на сите три маски е клучот за подобрување на изгледот на вашата кожа, давајќи ѝ младешки и здрав сјај.
Карактеристики
Текстура: гел;
Проблеми со кожата: сувост, дехидрација, досада, губење на виталноста;
Време на апликација: еднаш неделно;
Возраст: 13+;
Тип на кожа: сите типови на кожа, вклучително и чувствителна;
Главни придобивки: обезбедува интензивна влажност на кожата, ја смирува сувата и дехидрирана кожа, ја враќа флексибилноста и виталноста на кожата, создава свеж и сјаен финиш, го подобрува изгледот на кожата за само 3 минути.
Главни состојки
Уникатната структура Hydrorelax™ ја обвива кожата во утешна кожурец на влага;
Хијалуронската киселина ја задржува влагата, поради неговата неверојатна способност да се врзува до 10.000 пати од сопствената тежина во вода.
Како да се користи
Нанесете ја Galénic Masques de Beauté Quenching Hydrating Mask еднаш неделно на чиста и сува кожа. Оставете да делува 3-5 минути, а потоа отстранете го вишокот со памук по желба.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди