СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

GALENIC MASQUES DE BEAUTE Маска за ладење 50ml

brands

SKU: GALN-22

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALN-22 Категорија:

Опис

Galénic Masques de Beauté Cold Purifying Mask е луксузна маска од глина која ја прочистува кожата за само 3 минути. Формулиран со освежувачка текстура налик на пена, овој производ го апсорбира вишокот масло и/или себум, создавајќи беспрекорен мат финиш. Во исто време, формулата ја минимизира појавата на зголемени пори и ја рафинира текстурата на кожата. По отстранувањето со ладна вода, кожата е видно помазна и порамномерна.
Новата колекција Galénic Masques de Beauté е инспирирана од контрастните температури на нордиските велнес ритуали, кои опфаќаат и топли и ладни третмани. Прво користете ја Galénic Masques de Beauté Warming Detox Mask, потоа следете ја со оваа маска за ладење и завршете со Galénic Masques de Beauté Quenching Hydrating Mask. Комбинираното дејство на сите три маски е клучот за подобрување на изгледот на вашата кожа, давајќи ѝ младешки и здрав сјај.
Карактеристики
Текстура: пена како мус;
Проблеми со кожата: зголемени пори, вишок на маснотии/себум, нерамномерен тен;
Време на апликација: еднаш неделно;
Возраст: 13+;
Тип на кожа: сите типови на кожа, вклучително и чувствителна;
Главни придобивки: ја прочистува кожата, го намалува вишокот на маснотии/себум, ја рафинира текстурата на кожата, го подобрува изгледот на кожата за само 3 минути.
Главни состојки
Белата глина ја прочистува кожата и го елиминира вишокот маснотии/себум;
Освежителна формула ја минимизира појавата на проширени пори без да ја исуши кожата.
Како да се користи
Нанесете ја Galénic Masques de Beauté Cold Purifying Mask еднаш неделно на чиста и сува кожа, притоа внимавајќи да го избегнете пределот на контурата на очите. Оставете да делува 3-5 минути, а потоа исплакнете темелно со ладна вода.
Може да почувствувате лесно чувство на „печење“ или „горење“ додека го користите овој производ. За да го зачувате здравјето на вашата кожа, не го нанесувајте повеќе од два пати неделно. Не користете го овој производ на скршена кожа или отворени рани.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди