СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

GALENIC PUR Отстранувач на шминка за очи, водоотпорен 125мл

brands

SKU: GALN-27

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALN-27 Категорија:

Опис

Водоотпорен отстранувач на шминка за очи за брзо надминување на најтврдоглавата шминка, дури и водоотпорна,
Без мрсна завршница; идеален за чувствителни очи
125 мл
Главното средство
Цветна вода Мелилот
Комплементарни активни состојки
– Трио растителни масни емолиенти за експресно отстранувач на шминка и заштитно дејство, зајакнување на трепките
– Навлажнувачки дуо за оптимална удобност
Формулацијата
гарантирајќи нега за чистење подеднакво ефикасна како и почитување на чувствителната кожа на контурата на очите. Galenic создаде двофазен лосион. Неговата богата липидна фаза може лесно да ја надмине најтврдоглавата шминка. Неговата водена фаза го комплетира отстранувањето на шминката, многу нежно.
Офталмолошки тестирано. Погоден за чувствителни очи и носители на контактни леќи.
Ултра течен, немрсен лосион, со свежи ноти на бели цветови, јасмин и крин на долината.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди