СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

GALENIC Сет AQUA INFINI гел 50ml+ лосион 200ml

brands

SKU: GALN-28

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALN-28 Категорија:

Опис

Лосион за нега на кожа Galénic Aqua Infini 200 ml нуди чекор за подготовка за нега на кожата што ја зголемува ефикасноста на сите други производи и обезбедува длабока хидратација. Сепак, овој лосион ја подготвува кожата да ги прими следните производи за нега на кожата и ја оптимизира нивната ефикасност. Тоа е, всушност, хидратантен лосион кој ја подобрува влажноста на кожата благодарение на својата хидратантна формула. За таа цел, формулата содржи Камено цвеќе, пустинско растение кое може да ја задржи водата заробена од надворешната средина во своите клетки. Понатаму, овој производ содржи молекуларно сито, многу богато со вода, кое брзо ја доставува оваа состојка во клетките на кожата. Како резултат на тоа, овој лосион ефикасно ја хидрира и омекнува кожата.
Покрај тоа, овој производ ја задржува типичната сензорност на Galénic формулациите. Не само што има свежа, течна и топлива текстура, туку содржи и женствен мирис кој ги воодушевува сетилата. Навистина, цветниот мирис комбинира неколку цветни ноти и тоа божур, магнолија, мимоза, крин на долината, лотос, ирис и хелиотроп. Потоа, нотите од килибар, мошус и сандалово дрво внесуваат богатство во оваа композиција. Сè на сè, овој лосион е суштински производ во рутината за нега на кожата на секоја жена што ја прави кожата помека, хидрирана и погуста.
Карактеристики
Мирис: цветни срцеви и основни ноти на килибар, мошус и сандалово дрво;
Текстура: течност;
Проблеми со кожата: досада, дехидрација;
Време на апликација: наутро и/или навечер;
Возраст: 12+;
Тип на кожа: сите типови кожа;
Главни придобивки: ја зголемува ефикасноста на другите производи, длабински ја хидрира и омекнува кожата, ја храни кожата, ја освежува кожата, има течна текстура што се топи, има нежен цветен мирис;
Формулиран без: алкохол, парабени.
Главни состојки
Камениот цвет е пустинско растение со способност да задржува вода што го прави моќен навлажнувач. Затоа, длабински ја хидрира кожата.
Како да се користи
Нанесете лосион за нега на кожа Galénic Aqua Infini 200 ml со рацете на лицето, вратот и деколтето по чистењето.
Galénic Aqua Infini Гел - Бесконечна хидратација на експертски серум за мека, полна кожа како никогаш досега.Виртуозен серум, свеж течен третман украсен со фини микро-меурчиња, со цветни ноти на лотос и божур на волшебна основа од мошус и килибар.
Нанесете наутро и/или навечер по вашиот лосион за нега на кожа Aqua Infini и пред вашиот крем.Избегнувајте контакт со очиГлавна активна состојка: Цветот на карпата, растение кое воскреснува што живее во мексиканската пустина и создаде уникатен одбранбен механизам за преживување во оваа сува клима. Има исклучителна моќ да ги долови трагите на влажност што го опкружуваат за да се прелива со вода и да ги заштити своите клетки.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди