СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

GALENIC SET DIFFUSIER крем 50ml+ ноќен крем 50ml

brands

SKU: GALN-30

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALN-30 Категорија:

Опис

DIFFUSEUR DE BEAUTE. КРЕМ ЗА СЈАЈНО ЛИЦЕ

Дава енергија/Измазнува/Го зголемува сјајот Инстант убавина. Гел крем за сјајна кожа: ги отстранува знаците на уморот, ја измазнува кожата и го враќа сјајниот изглед. Скапоцениот гел крем има уникатна текстура, добиена благодарение на долгогодишното искуство на мастер дизајнерите на  формулите. Во гел кремот се вградени бројни рубин микросфери, вистински скапоцени камења кои постапно се топат на кожата и ја враќаат нејзината свежина, руменило и опуштен тен. Кожата добива глатка и свежа површина и има блескав свеж тен.

 

Galenic Beauté de Nuit Ноќна нега 50ml
Индикации
Ноќната нега Beaute de Nuit од Galenic е погодна за сите типови кожа. Силен ноќен регенератор за откривање на природниот сјај на кожата по будењето
Својства
Формулиран со вистинска активна хроно формула за одложување на знаците на времето на кожата.
Со растителни ензими за отстранување на мртвите клетки од кожата и откривање на целиот природен сјај по будењето. Растителен глицерин, сорбитол и гликоза навлажнувачи за зачувување на заштитниот слој на кожата.
Концентрирана хијалуронска киселина за задржување на водата во срцето на клетките за навлажнета кожа цела ноќ < /
Резултати
Се одликува со текстура на гел за свежа вода која дава трансформирана кожа по будењето, совршена на допир. Мазна, мазна и совршено одморена, вашата кожа открива нова светлина наутро.
Совет за употреба
Нанесете Beaute de Nuit од Galenic навечер по ритуалот за чистење со тенок слој на лицето и вратот. Доволна е мала количина. Избегнувајте контакт со очи.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди