СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

GALENIC TEINT LUMIERE светол крем 30ml

brands

SKU: GALN-26

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALN-26 Категорија:

Опис

Правци
Galénic Teint Lumière Moisturizing Good Glow 30ml е експресна нега 2 во 1, хидратантна крема со моментално подобрување на убавината на тенот.
Главното средство
Амазонска Ункарија.
Дополнителни средства
• Бетаин и хидратантен гликол.
• Минерални пигменти за природна боја.
• Абсорбентни пудри за кадифена завршница на кожа со праска.
Формулацијата
Додека Uncaria од Амазон се разградува при контакт со воздух, главниот формулатор Galénic измислил техника наречена дисперзија на светла боја за да ја заштити од каков било контакт со надворешноста. Нејзината антиоксидантна моќ на тој начин е зачувана до кожата за да се обезбеди сјаен тен.
Galénic Teint Lumière Moisturizing Good Glow Matte, фина и се топи текстура, достапна во две универзални нијанси на беж, светла или мат, со зелен цветен и овошен мирис на цвет од портокал.
Совети за употреба
Нанесете го сами или после вашата вообичаена дневна нега.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди