СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Глимо Бета – 100% природна паста за заби 75ml

brands

SKU: NBL-5

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: NBL-5 Категорија:

Опис

Глимо Бета

МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА, ПРИРОДНА ПАСТА ЗА ЗАБИ СО ПРОПОЛИС

100% природна паста за заби која ја подобрува и помага во целосна орална заштита заштита на забите и непцата.

 • Погодна за чувствителни заби и непца
 • Превенција на болести на заби и непца;
 • Отстранување на непријатен здив;
 • Отстранување на дентален плак и одржување на орална pH вредност;
 • Прополис: помага да се зголеми резистентноста на забите и непцата и намалување на формирање на дентален плак;
 • ниско абразивна паста за заби, нежна спрема емајлот

Состав: Dibasic calcium phosphate dihydrate, propolis, xylitol, stevia, sorbitol 70%, glycerin, xanthan gum, peppermint oil, menthol, magnesium chloride hexahydrate

Не содржи штетни состојки како: SLS (содиумлаурилсулфат – средство за пенење кое го има во средствата за чистење, шампоните, геловите за туширање,..), триклосан, како и пластични честички со тоа е намален е ризикот од појава на иритации и афти.

Со употребата на Glimo пастите за заби се намалува штетното влијание врз оралната слузокожа а со тоа и можноста за појава на афти.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди