СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Глимо Омега – 100% природна паста за заби 75ml

brands

SKU: NBL-6

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: NBL-6 Категорија:

Опис

Глимо Омега

МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА ПАСТА ЗА ЗАБИ СО АКТИВЕН ЈАГЛЕН И ПРОПОЛИС

100% природна паста за заби која ја подобрува и помага во целосна орална заштита заштита на забите и непцата.

 • Glimo Omega црна паста за заби за белење, ги отстранува пребојувањата на забите –  благодарение на активниот јаглен кој ги абсорбира честичките кои предизвикуваат пребојување на забите и нежно ги отстранува, притоа не оштетувајќи го емајлот на забот.
 • Отстранување на дентален плак и одржување на орална pH вредност;
 • Отстранување на непријатен здив;
 • Помага за реминерализација;
 • Превенција на болести на заби и непца;
 • ниско абразивна паста за заби, нежна спрема емајлот

 

Состав: Dibasic calcium phosphate dihydrate, birch charcoal, propolis, juniper extract, miswak, carbon, xylitol, stevia, sorbitol 70%, glycerin, xanthan gum, peppermint oil, menthol, magnesium chloride hexahydrate

Не содржи штетни состојки како: SLS (содиумлаурилсулфат – средство за пенење кое го има во средствата за чистење, шампоните, геловите за туширање,..), триклосан, како и пластични честички со тоа е намален е ризикот од појава на иритации и афти.

Со употребата на Glimo пастите за заби се намалува штетното влијание врз оралната слузокожа а со тоа и можноста за појава на афти.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди