СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Glyco-lax супозитории за возрасни

brands

SKU: LEA-66

150 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Опис: глицеринските супозитории се наменети за третман на лесни и повремени пречки во празнење на цревата за кои не е потребна консултација со лекар. Глицеролот во облик на супозитории се користи како средство за предизвикување празнење на цревата. Според начинот на кој што делува може да се вброи во повеќе групи –омекнувачи на столицата, осмотски лаксанс, дополнително како локално надразнувачко средство на слузницата на ректумот кое што ја стимулира перисталтиката, а со тоа и празнење на цревата. Глико-лакс супозитории може да помагаат при: недостаток на спонтано празнење на цревата, ретка, тврда, мала и сува столица со отежнато празнење на цревната и чувство на непотполно празнење и состојба при која не е можно да се примени лаксатив преку уста.
Состав: 1 супозиторија Глико-лакс за возрасни содржи: 2.106g глицерол, стеаринска киселина, натриум карбонат безводен и вода.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди