СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

HappySmile Активен Јаглен + ГРАТИС Биоразградлива четка

SKU: HAPPY-01

3.960 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Загарантирајте си свежа и блескава насмевка со 100% ПРИРОДНИОТ Активен Јаглен на Happy Smile. Овој комбиниран производ е збогатен со природни состојки (активен јаглен,цимет,лимон,хималајска сол,нане,смирувачко уље). Активниот јаглен помага во отстранувањето на пигменти и наталожувања на забите.
Активниот Јаглен на Happy Smile е 100% ПРИРОДЕН и 100% ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД со кој добивате ГРАТИС БИОРАЗГРАДЛИВА ЧЕТКА.

ФОРМУЛА ЗБОГАТЕНА СО 100% ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ

1. Цимет – Циметот поседува актибантериско својство и ги уништува бактериите кој се наоѓаат во устата

2. Улје од мента – Оваа билка позната во медицина се користи како локален антибактериски агенс кој е корисен против стрептокока и лактобацила!

3. Лимунска Мирта – Делува како дезинфикција која ги штити слусокожата и не доведува до иритација)

4. Хималајска Сол – Хималајската сол ги избелува забите и ги зајакнува непцата благодарение на високата содржина на калиум.

5. Смирувачко масло  Спречува крварење и ја штити слузокожата и спречува во создавање на кариес

Како се користи Активниот Јаглен на HappySmile?

1. Ги миете вашите заби со Биоразградливата четка на Happy Smile.

2. Ja потопувате вашата четка и ја натапкувате во Активниот јаглен и ја нанесувате на вашите заби.

3. Ги перете вашите заби 1-3 минути со цел да се опфатат сите нечистотии на вашите заби.

4. Внимателно ја перете вашата уста со вода и ја исплукувате.

5. Овој процес може да се користи секоја вечер , а додека сакате да достигнете резултати минимум 3 пати во неделата.

Резултати од АКТИВНИОТ ЈАГЛЕН

АНТИБАКТЕРИЈАЛНИ СВОЈСТВА
Ги отстранува штетните бактерии кои се главна причина за болести на забите и усната шуплина.

ПОЛИРАНИ ЗАБИ
Неабразивните активни состојки ги чистат забите од наслаги (калкулус) и обезбедуваат моментално чувство на мазност.

ЕФЕКТ НА БЕЛИНАТА
Хималајската сол во комбинација со други активни состојки ефикасно ги избелува забите и ги зајакнува непцата

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HappySmile Активен Јаглен + ГРАТИС Биоразградлива четка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди