СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ХЕЛЕНВИТА Хидратантен серум за лице 30мл.

brands

SKU: HELV-08

1.500 ден 1.200 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Интензивен навлажнувачки серум за сите типови кожа. Лесна, свилена текстура која лесно се апсорбира и остава кадифена сензација на кожата. Го подобрува природниот навлажнувачки фактор на кожата, ја врзува и задржува влагата во кожата.

Содржи уникатен багрем пептид кој постигнува значително зголемување на хидратацијата на кожата. Екстремно ниската молекуларна хијалуронска киселина ја зголемува хидратацијата на кожата, а исто така придонесува за зголемување на нејзината еластичност и нејзина реконструкција. Иновативниот ензим папаин, ја регенерира и дава помазна и посветла кожа од првата недела на употреба. Производот добиен од биотехнологија, со полисахариди и амино киселини од алги, создава филм кој промовира хидратација и намалување на трансепидермалната загуба на вода.

 • Дерматолошки тестирано
 • Клинички тестирано
 • Без парабен

Дополнителни информации

brands

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ХЕЛЕНВИТА Хидратантен серум за лице 30мл.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди