СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ХЕЛЕНВИТА Пена за интима 150ml

brands

SKU: HELV-16

505 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Пена специјално наменета за измивање и нега на интимната регија.

Балансирана формула со специјално одбрани состојки за соодветно измивање без дехидрација на интимната област. Со дискретен мирис. Со Пребиотик Биоеколиа со дејство на пребиотик за контрола на интегритетот на природната флора, ја штити и биостимулира природната одбрана на кожата. Претставува биоселективен супстрат за поволната микробиолошка флора, екофлора, штити од патогени и несакана флора. Содржи и млечна киселина за регулација на киселоста и хидратација на интимната регија. Ваквата комбинација овозможува: обновување и одржување на нормалната флора и поволната Лактобацилус и заштита на интимната регија.

Опис

 • pH вредност 4,2
 • Дерматолошки тестирана
 • Клинички тестирана
 • Не содржи натриум лаурет сулфат (СЛЕС), натриум лаурил сулфат (СЛС)
 • Не содржи силикони и обојувачи
 • Со пребиотско дејство

Состав

ВОДА, ТРИЕТАНОЛАМИН, АЛФА-ГЛУКАН ОЛИГОСАХАРИД, ДИНАТРИУМ КОКОАМФОДИАЦЕТАТ, ПЕГ-6 КАПРИЛИК/КАПРИК ГЛИЦЕРИДИ, КОКАМИДОПРОПИЛ БЕТАИН, МЛЕЧНА КИСЕЛИНА, ФЕНОКСИЕТАНОЛ, ПАРФЕМ, НАТРИУМ БЕНЗОАТ, ПОТАСИУМ СОРБАТ, НАТРИУМ ХЛОРИД, ДИНАТРИУМ ЕДТА.

УпотребаСамо за надворешна употреба. Нанесете мала количина на мокри дланки и потоа на интимната регија. Исплакнете внимателно.

Дополнителни информации

brands

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ХЕЛЕНВИТА Пена за интима 150ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди