СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

High Protein Delicious Bar, 60g

brands

SKU: POLL-02

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: POLL-02 Категорија:

Опис

Највкусно фитнес задоволство!

Отсега, љубителите на чоколади ќе уживаат без каење. Совршена закуска за уживање во било кое време и било каде! Ако заборавите на појадокот или ви е потребна енергија за вашиот тренинг и во текот на работниот ден, овој десерт ќе обезбеди се што ви треба на вашето тело. Доаѓа во неодоливи вкусови што ве тера да размислувате за никаква алтернатива.

Вкусниот бар со протеини нема да остави никого рамнодушен!

Вкусно чоколадо со 19гр протеини по порција и ниска содржина на шеќер ќе ја задоволи потребата за слатко, без отстапување од вашата диета.

Практичното пакување се вклопува во секоја торба и е одлична хранлива закуска во секое време од денот. Ако одлучите да се засладите пред тренингот, квалитетни состојки ќе послужат како одличен избор.

Карактеристики:

Највкусната комбинација која му обезбедува на телото  протеин

Содржи високо квалитетни хранливи материи

Совршен оброк

Мини пакетот се вклопува во секој џеб

Ниско ниво на шеќер

Нема додаден шеќер – содржи само шеќери кои природно се јавуваат

Погоден за вегетаријанци

Без палмино масло

Нема вештачки бои или конзерванси

Предупредување: Преголемата конзумација може да има лаксативно дејство.

Просечни хранливи вредности: 60 g 100 g
Енергетска вредност 287 kJ / 198 kcal 1 379 kJ / 330 kcal
Масти 6,9 g 11 g
– од кои заситени масти 3,6 g 6,1 g
Јаглехидрати 17 g 29 g
– од кои шеќер* 1,4 g 2,4 g
– од кои полиоли 15 g 24 g
Влакна 8,0 g 13 g
Белковини 19 g 31 g
Сол 0,45 g 0,76 g

* содржи природни шеќери

Состојки со вкус на Chocolate jaffa:Млечни протеини, 20% засладувач чоколадо [маса од какао, засладувач (малтитол), какао путер, млечни маснотии, емулгатор (соја лецитин), ванила], засилувач на волумен (полидекстроза), стабилизатор (сируп од сорбитол), хидролизиран пченичен глутен, итн. задржување на влага (глицерол), какао маса, 2,5% намалена маст какао во прав, сончогледово масло, вкусови, сол, емулгатор (соја лецитин), засладувач (сукралоза).

Состојки со вкус на Chocolate Brownie: Млечни протеини, 20% засладувач чоколадо [маса од какао, засладувач (малтитол), какао путер, млеко маснотија, емулгатор (соја лецитин), ванила], засилувач на волумен (полидекстроза), стабилизатор (сируп сорбитол), хидролизиран глутен од пченица, итн. задржување на влага (глицерол), сончогледово масло, какао во прав со намалена маснотија 1,9%, маса од какао 1,4%, парчиња соја (соја протеин, какао во прав со намалено маснотии, скроб на тапиокин), ароми, сол, емулгатор (соја лецитин), засладувач (сукралоза)

Состојки за вкус на Cookies &Cream:Млечни протеини, бело чоколадо со засладувач 20% [засладувач (малтитол), какао путер, целото млеко во прав, емулгатор (соја лецитин), ванила], засилувач на волумен (полидекстроза), стабилизатор (сируп од сорбитол), хидролизиран глутен глутен, хидролизиран пченичен глутен задржување на влага (глицерол), грав какао 3,5%, сончогледово масло, ароми (содржат млеко), сол, емулгатор (соја лецитин), закилувачки агенс (лимонска киселина), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: Произведени во установа во која се обработуваат производи што содржат јајца, ореви, кикиритки, семе од сусам и други житарки што содржат глутен (‘рж, јачмен, овес, ориз

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди