СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

INNVENTA Bomelinn таблети x 15

brands

SKU: INNVNT-28

860 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

BOMELINN таблети, 15 таблети.

Патентирана формулација на бромелаин, моќен ензим против воспалителни процеси.

Bomelinn® е додаток на исхраната кој содржи бромелаин, патентирана комплексна смеса на протеолитички ензими изолирани од кора на ананас (Ananas comosus) со уникатна јачина од 2500 GDU/g (желатин растворачки единици на грам).

Механизам на дејство

Бромелаинот ја инхибира синтезата на брадикинин и го смирува воспалението. Противвоспалителните ефекти на бромелаинот врз постоперативната болка и отокот на лице се позначајни во споредба со противвоспалителната активност на серапептазата. Во комбинација со конвенционалната терапија бромелаинот остварува корисна улога за смалување на болката и смирување на воспалението.

-Противвоспалително дејство
-Аналгетско дејство
-Антиедематозно дејство
-Фибринолитичко дејство
-Муколитичко дејство
-Имуномодулаторно дејство
Терапевтски ефекти

Смирување на болка, ублажување на оток и воспаление
Забрзување ресорпција на отоци и хематоми
Подобрување подвижност на зглобовите
Разградба на мукус и намалување на симптомите поврзани со заболувањето
Подобрување пенетрација на антибиотици во воспаленото ткиво, преку разградба на биофилм
Намалување доза на аналгетици
Побрзо закрепнување после повреди и подобрен квалитет на живот
Патентирана формулација

Bomelinn®, добиен од кора на ананас по пат на уникатен заштитен процес со повеќекратна водена екстракција. Специфичната технологија на производство ја спречува денатурацијата на ензимите и разградбата на активните состојки на бромелаин и после поминувањето низ гастроинтестиналниот тракт. Протеолитичките фрагменти од патентираната формулација остваруваат противвоспалителна активност пред и после симулација на гастро-интестинално варење, без потреба од користење на технологија за ентерично обложување (гастрорезистентна капсула или таблета).

Зошто Bomelinn®?

Ја смалува болката, ги смирува отокот и воспалението
Ја забрзува ресорпцијата на отоци и хематоми
Го забрзува закрепнувањето после траума или интервенција
Го подобрува квалитетот на живот
Комплементарна терапија со антибиотици и аналгетици

Дополнителни информации

brands

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “INNVENTA Bomelinn таблети x 15”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди