СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Инвалидска количка за церебрална парализа – 38

brands

SKU: MPRO-208

ден

Нема залиха

Пред испорака ќе ве контактираме телефонски за потврда на нарачката

Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ
Конструкција: Aлуминиумски рамка
Склопување: Да
Наслон: Подвижен
Папучи: Подвижни, склопливи и лесно отстранливи
Безбедносен појас

СПЕЦИФИКАЦИИ
Вкупна ширина: 52 см
Ширина на седиште: 35 см
Висина на задни тркала: 40 см
Висина на предни тркала: 15 см
Висина на седиште од тло: 52 см
Висина: 107 см
Максимална тежина на корисник: 100 кг
Димензии: 86 х 33 х 100 см
Тежина на количката: 23 кг
Се пребришува со влажна крпа.
ПРЕПИШУВА | Правото на инвалидска количка се утврдува врз основа на потврда потпишана од двајца специјалисти, од кои едниот со специјалност по физијатрија или ортопедија, другиот со специјалност по физијатрија, ортопедија, неврологија, невропсихијатрија или хирургија, а го потврдува со наод мислење лекарската комисија на Фондот.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди