СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

JOHNSON’S BABY купка 750ml

SKU: JHB-3

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: JHB-3 Категорија:

Опис

Johnson’s Baby Bubble Bath 750ml е нежен гел за туширање за бебиња кој помага да се заштити деликатната кожа на бебето. Неговата специјална формула создава големи и меки меурчиња кои секое време за капење го претвораат во забавен и релаксирачки момент, чистејќи ја кожата и оставајќи ја мека и парфимирана. Во меѓувреме, неговите нежни состојки овозможуваат да се користи на сите типови кожа, вклучително и чувствителна кожа. Што, како резултат, го прави овој гел за туширање совршен за целото семејство.
Неговата клинички тестирана формула No More Tears® е нежна за очите на детето како чиста вода. Покрај тоа, неговата хипоалергична формула го минимизира ризикот од алергии и е истовремено тестирана од педијатар и дерматолог. Затоа е идеален за секојдневна употреба. Бањата со меурчиња на Џонсон ги отстранува нечистотиите и до 99% од бактериите од кожата, додека не содржи бои, парабени и сулфати. Како резултат на тоа, не ја оштетува кожата, туку ја прави мека и чиста.
Кожата на детето постојано се менува и се развива во текот на нивниот живот, па затоа е важно нивниот гел за туширање да ги приспособи овие промени. Johnson’s Baby Bubble Bath 750ml Бањата е совршена за тие моменти, претворајќи ги во забавно и релаксирачко време на поврзување.
Карактеристики
Текстура: крем;
Проблеми со кожата: чистење;
Време на примена: секогаш кога цртате бања;
Возраст: 0+;
Тип на кожа: сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа;
Главни придобивки: нежно ја чисти кожата без да ја оштети или наруши нејзината природна бариера, хипоалергична;
Формулиран без: бои, парабени и сулфати.
Главни состојки
Глицеринот е високо хидратантна состојка. Помага во одржување на кожата навлажнета на долг рок, а истовремено ја заштитува од иритација и помага да се обнови бариерата на кожата.
Како да се користи
Додајте ја Johnson’s Baby Bubble Bath 750ml во бања со проточна вода додека рачно мешајте за да создадете меурчиња. Во спротивно, капнете мала количина на раката или сунѓерчето и нанесете ја на кожата. На крајот, нежно масирајте го и потоа исплакнете го.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди