СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Kelp (iodine) / 240 таблети

brands

SKU: HAID-75

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: HAID-75 Категорија:

Опис

HealthAid Кelp обезбедува аминокиселини, витамини, минерали и траги од елементи. Кеlp е особено богат со јод. Јодот придонесува за нормално производство на тироидни хормони, функциoнирање на тироидната жлезда, нормално функционирање на нервниот систем и одржување на нормална кожа. Додатокот на лисја од луцерка обезбедува природен извор на витамин А, Ц, Е & К и минерали како калциум, калиум, фосфор и железо.

 • Потребни се за синтеза на тироидни хормони.
 • Придонесуваат за нормално функционирање на тироидната жлезда.
 • Корисни се за нормален развој на нервниот систем кај фетусот.
 • Корисни се за менструални грчеви.
 • Подобрување на развојот на мозокот.
 • Придонесуваат за одржување на добра дигестија и намалување на гасови и констипација.
 • Придонесуваат за зголемување на нивото на енергија.
 • Корисни се за апетитот и може да помогнат при слабеење благодарение на нивните стимулирачки својства за метаболизмот.

Наменети за

 • Оние кои имаат проблеми со тироидната жлезда.
 • Оние кои сакаат да го одржат здравјето на тироидната жлезда како и целокупната благосостојба на организмот.
 • Оние кои се на програма за слабеењe
 • Луѓе кои сакаат да одржуваат здрав дигестивен систем.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди